Kolejne zawody jeździeckie w Bogucinie

28 czerwca  Bogucinie odbyły się  Regionalne Zawody Jeździeckie w skokach przez przeszkody. W 5 konkursach wystartowało 42 zawodników na 58 koniach.

Zawody organizowane są już od wielu lat na terenie Ośrodka Jeździeckiego należącego do państwa Laskowskich w Bogucinie. Z roku na rok są  coraz bardziej profesjonalnie i coraz chętniej odwiedzane przez sympatyków koni. Mimo kapryśnej pogody w czerwcu, w czasie zawodów aura nie zawiodła i od początku do końca zawodów nie było z tym problemów.

Poszczególne konkursy dostosowane były do możliwości koni i umiejętności jeźdźców.

W najniższym konkursie dla kucy zwycięzcą został Aleksander de Rosset na koniu Intur przed Angeliką Lipińską na Zgłobie – oboje reprezentujący barwy gospodarzy – GKJ Bogucin. Trzecią lokatę zajęła Milena Szwejk na koniu Don Diego z JKRS MIchelin.

W konkursie nr 2 klasy LL (konkursie dla młodych, niedoświadczonych zawodników) wystartowało 38 par. Aż 17 par uzyskało zerowy wynik. Zwycięzcą ponownie został Aleksander de Rosset na koniu Intur.

Konkurs nr 3 klasy L, w którym przeszkody osiągają wysokość 100 cm. zwycięzcą został Rafał Perlikowski na klaczy Regata z SSOJ Jaszczółtowo przed Adrianną Brzychcy na klaczy Cekina reprezentująca GLKJ Osielsko. Trzecią lokatę zajęła Milena Olesińska na klaczy Bretonka z klubu JKRS Michelin.

Do konkursu nr 4 klasy P o wzrastającym stopniu trudności z Jokerem zgłosiło się  29 par. Najlepszy wynik uzyskał ponownie Rafał Perlikowski z klubu SSOJ Jaszczółtowo tym razem na koniu Hartland. Drugie miejsce zajął Zbigniew Szrejder na koniu Ringo reprezentujący barwy LJKS Piaf Żołędowo. Trzecie miejsce zajął Jacek Kulpa na koniu Syrul z klubu JKRS Micheln.

Do najważniejszego konkursu klasy N, w którym przeszkody osiągają wysokość 125 cm.. zgłosiło się 15 par. Tylko 4 pary uzyskały zerowy wynik w podstawowym przebiegu co umożliwiało im start w rozgrywce. Po emocjonujących przebiegach zwycięzcą został Daniel Zieliński na koniu Dilejt z klubu GLKS Osielsko przed Zbigniewem Szrejderem na koniu Comet z klubu LJKS Piaf Żołędowo i Karoliną Borys-Piotrkowską na koniu Togir, czwatrym zawodnikiem rozgrywki został Jacek Kulpa na koniu Syrul z JKRS Michelin.

Zawory odbywały się w bardzo miłej atmosferze, kibice dopingowali w do końca a liczni sponsorzy ufundowali puchary i nagrody dla zwycięzców.

Ośrodek Jeździecki Państwa Laskowskich zaprasza na zawody za rok, przypominam że w ośrodku prowadzona jest też szkółka jeździecka, kontakt 504 261 669.