Święto Łąk Minikowo, 11 września 2019

 

Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie po raz kolejny organizuje edukacyjną imprezę plenerową „Święto Łąk”, skierowaną do dzieci szkół podstawowych, dla klas 1-5 w roku szkolnym 2019/2020.

W tym roku Święto Łąk odbędzie się 11 września (środa) w Minikowie na terenie Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Minikowie koło Nakła nad Notecią, w godzinach od  10 do 14.  Podczas wydarzenia można będzie wziąć udział w warsztatach przyrodniczych, uczestniczyć w organizowanych konkursach, poznać i pogłębić wiedzę w zakresie m.in. ornitologii, botaniki, entomologii, zdrowego żywienia.

Impreza plenerowo-przyrodnicza „Święto Łąk” skierowana jest do dzieci szkół podstawowych województwa kujawsko-pomorskiego, na poniższych zasadach:

1. Grup zorganizowanych – deklarujących chęć udziału poprzez przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego do dnia 31.05.2019 r. na adres joanna.szczesna@kpodr.pl (formularz do pobrania). O zakwalifikowaniu grupy decyduje kolejność zgłoszeń.Organizator po zakwalifikowaniu grupy przekaże informację zwrotną do opiekunów. W przypadku dużej liczby zgłoszeń z tej samej szkoły/placówki oświatowej organizator przewiduje zakwalifikowanie max 2 grup. (Grupę stanowią dzieci uczęszczające do szkół podstawowych wraz z opiekunami (np. klasy szkolne, kółka przyrodnicze, grupy nieformalne. Grupa powinna liczyć od 15 do 25 osób).

Grupy zakwalifikowane wezmą udział w 4 różnych warsztatach, które ustali organizator imprezy. Informacje o programie uczestnictwa danej grupy, wraz z planem godzinowym, zostaną przekazane opiekunowi podczas imprezy. (Ze względów organizacyjnych nie przewiduje się możliwości skrócenia bądź przesunięcia zajęć warsztatowych podczas trwania imprezy.)

2. Rodzin z dziećmi – które mogą uczestniczyć w„Święcie Łąk” bez uprzedniego zgłaszania udziału w imprezie. (Osoby indywidualne oraz rodziny z dziećmi mogą brać udział w wybranych przez siebie warsztatach, poprzez dołączenie do grupy zorganizowanej. Pełny program poszczególnych warsztatów z godzinami rozpoczęcia będzie dostępny w punkcie informacyjnym.)

Prosimy osoby biorące udział w Święcie Łąk o zadbanie o odpowiedni strój dostosowany do warunków pogodowych (kalosze i okrycia przeciwdeszczowe mogą być potrzebne w trakcie przechodzenia pomiędzy zadaszonymi stoiskami) i prowadzenia przyrodniczych eksperymentów (prawdopodobieństwo zabrudzenia ubrania). Uczestnictwo w Święcie Łąk oznacza akceptację regulaminu imprezy.

W razie pytań bądź wątpliwości prosimy o kontakt z Joanną Szczęsną – tel. 693 302 721 lub Agnieszką Dobosz-Idzik – 52 386 72 43.

 

Nabór dla szkół zakończony.

 

Pliki do pobrania:

formularz zgloszeniowy

regulamin uczestnictwa

Opracowała: Joanna Szczęsna