Wirtualne wizyty w zagrodach edukacyjnych

Mamy przyjemność zaprezentować Państwu najnowszą serię filmów dotyczących działalności zagród edukacyjnych. Materiał powstał w ramach projektu „Wirtualne wizyty w zagrodach edukacyjnych” koordynowanego przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi we współpracy z Centrum Doradztwa Rolniczego Oddział w Krakowie. Ma on stanowić źródło wiedzy dla szkół na temat oferty edukacyjnej obiektów zarejestrowanych w ramach Ogólnopolskiej Sieci Zagród Edukacyjnych.

Zależy nam aby obiekty realizowały w ramach swoich programów edukacyjnych założenia aktualnej podstawy programowej. Gospodarstwa rolne, które poza działalnością produkcyjną pełnią również funkcję edukacyjną są ciekawą, autentyczną i inspirującą propozycją realizowania zajęć szkolnych. Są miejscem, w którym teoria wyraża się w praktyce. Stanowią dzięki temu wsparcie dla systemu oświaty, a dla właścicieli zagród – intratne zajęcie.

Zachęcamy do zapoznania się z całą serią filmów, jak również do odwiedzin strony www.zagrodaedukacyjna.pl, na której znajdą Państwo szczegółowe informacje na temat działalności obiektów oraz kryteriów przynależności do Sieci.

Materiał wideo dostępny jest na kanale YouTube Centrum Doradztwa Rolniczego Oddział w Krakowie.

 Kliknij na obrazek poniżej by obejrzećmateriał filmowy.

https://www.youtube.com/playlist?list=PLji_mFIEpQX-pZ51GoFSVwB32lr-dhtCc.