Kampania informacyjno-edukacyjna „Odpoczywaj na wsi” w 2024 oraz 2025 roku

                                                   .                                              .

Oferta wypoczynku na wsi obejmuje nie tylko noclegi, smaczną kuchnię czy możliwość uczestniczenia w codziennym życiu rolnika, ale również daje możliwość realizacji pasji np. jeździectwo, wędkarstwo, grzybobranie, aktywny wypoczynek itp..

W celu popularyzacji wypoczynku na wsi Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi realizuje kolejną edycję Kampanii  „Odpoczywaj na wsi”.  Kampania obejmie promocję podczas m.in. Pikniku nad Odrą w Szczecinie, Dożynek Jasnogórskich w Częstochowie, Smaki Regionów w Poznaniu, Międzynarodowe Targi Turystyczne ITTF Warsaw w Warszawie oraz Międzynarodowe Targi Turystyki i czasu wolnego we Wrocławiu.

Na stoiskach wystawienniczych prezentowana jest szeroka oferta gospodarstw agroturystycznych, zagród edukacyjnych, a także innych form wypoczynku na obszarach wiejskich. Odwiedzający stoisko mogą aktywnie uczestniczyć w różnego rodzaju konkursach, zabawach oraz warsztatach edukacyjnych i rękodzielniczych.

Za merytoryczną obsługę stoisk wystawienniczych w ramach projektu „Odpoczywaj na wsi” w 2024 roku zapewnia konsorcjum w składzie: Polska Federacja Turystyki Wiejskiej „Gospodarstwa Gościnne” oraz Lokalna Organizacja Turystyczna „Kraina Lessowych Wąwozów”.

Wszystkie informacje dotyczące Kampanii „Odpoczywaj na wsi” dostępne są na stronie www.odpoczywajnawsi.pl

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.”
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach pomocy technicznej
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

image_pdfimage_print