Konkurs na Rolnika Roku regionu Morza Bałtyckiego 2023, edycja krajowa

 


Fundacja WWF Polska po raz kolejny ogłasza konkurs na Rolnika Roku regionu Morza Bałtyckiego. Konkurs realizowany jest pod patronatem Centrum Doradztwa w Brwinowie oraz Koalicji Żywa Ziemia. Nagroda została ufundowana w 2009 r. przez WWF w ramach Programu na rzecz ochrony Ekoregionu Morza Bałtyckiego. Do tej pory już ponad 70 rolników i rolniczek, zostało wyróżnionych za stosowanie w rolnictwie innowacyjnych praktyk przyjaznych środowisku morskiemu – dołącz do nich!

Mogą w nim wziąć udział rolnicy z całej Polski. Nagrody są przyznawane za stosowanie praktyk przyjaznych środowisku morskiemu, ograniczających odpływ substancji biogennych (związków azotu i fosforu) do wód.

Przyjmowanie zgłoszeń do konkursu jest już rozpoczęte. Prosimy o nadsyłanie formularzy do 23 kwietnia 2023 r.

Zgłoszenia należy wypełniać online albo nadsyłać na adres email: rolnikroku@wwf.pl lub pocztą tradycyjną na adres: Fundacja WWF Polska, ul. Usypiskowa 11, 02-386 Warszawa, z dopiskiem Rolnik Roku.


Materiały do pobrania:

Formularz zgłoszeniowy – adres online https://www.wwf.pl/rolnik-roku-2023

Formularz zgłoszeniowy do druku – https://www.wwf.pl/sites/default/files/inline-files/rolnik%20roku%202023%20formularz.pdf

Kryteria konkursu – https://www.wwf.pl/sites/default/files/inline-files/rolnik-roku-2020-kryteria.pdf

Zwycięskie praktyki – https://www.wwf.pl/sites/default/files/inline-files/rolnik-roku-2020-praktyki.pdf

Plakat konkursowy – https://www.wwf.pl/sites/default/files/inline-files/rolnik%20roku%202023%20plakat.pdf

Laureaci dotychczasowych edycji konkursu i stosowane przez nich praktyki – https://zdrowybaltyk.pl/rolnik-roku-morza-baltyckiego/zwyciezcy-poprzednich-edycji

 

image_pdfimage_print