Portal www.odpoczywajnawsi.pl oraz Wirtualne Stoisko „Odpoczywaj na wsi” –  źródła inspiracji do podróżowania po polskiej wsi

 

 

Portal www.odpoczywajnawsi.pl –  źródło inspiracji do podróżowania po polskiej wsi.

 W dobie pandemii portal www.odpoczywajnawsi.pl stał się głównym narzędziem promocji oferty turystyki wiejskiej i agroturystyki.

W portalu znajdują się materiały informacyjne i promocyjne obiektów turystyki wiejskiej z całej Polski. Informacje o ofercie zaprezentowane zostały poprzez opis oferty, piktogramy oraz zdjęcia. Wśród kryteriów wyboru obiektu znajdą się: kategoria, specjalizacje, lokalizacja, cena. Promocja kwater uwzględnia również realizację bonu turystycznego oraz obiektów przyjaznych niepełnosprawnym.

Oprócz ofert noclegowych i atrakcji gospodarstw agroturystycznych znajdą się tu również informacje na temat funkcjonowania turystyki wiejskiej w naszym kraju poprzez prezentacje, filmy oraz porady dotyczące tego, jak promować wypoczynek na wsi.

Został uruchomiony moduł „Inspiracje”. W ramach modułu prezentowane są pomysły na spędzenie urlopu na polskiej wsi. Pomysły na pobyty weekendowe lub dłuższe, na Roztoczu, na Mazurach czy innych ciekawych miejscach.

 

Wirtualne  Stoisko „Odpoczywaj na wsi”

Urlop lub weekend na wsi to idealna propozycja dla tych, którzy pragną spędzić czas z dala od miejskiego zgiełku. To także forma wypoczynku szczególnie polecana w czasie epidemii.

Polska Federacja Turystyki Wiejskiej zakończyła realizację projektu pod nazwą „Wirtualne  targi”.

Na wirtualnym stoisku „Odpoczywaj na wsi” Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi,
znajdują się materiały informacyjne i promocyjne obiektów turystyki wiejskiej z całej Polski.
Oprócz ofert noclegowych i atrakcji gospodarstw agroturystycznych znajdą się tu również informacje na temat funkcjonowania turystyki wiejskiej w  kraju oraz porady dotyczące tego, jak promować wypoczynek na wsi.

Stoisko zostało podzielone na kilka stref, aby ułatwić możliwość skorzystania z oferty:

  • oferta turystyki wiejskiej – materiały z różnych regionów m.in. foldery, mapy, przewodniki, albumy
  • smaki regionów – wiejskie przepisy kulinarne,
  • wiedza – materiały doradcze i informacyjne, przepisy, materiały ze szkoleń, seminariów,
  • twórczość ludowa – prezentacje zajęć prowadzonych przez twórców ludowych – filmy, materiały zdjęciowe, opisy warsztatów

Ośrodki, które chcą udostępnić swoje materiały w ramach wirtualnych targów, mogą przesłać je pod adresem: odpoczywajnawsi@agroturystyka.pl.

Wszystkie informacje dotyczące Kampanii „Odpoczywaj na wsi” dostępne są na stronie www.odpoczywjanwsi.pl/stoisko

 

image_pdfimage_print