Szkolenie pn. „Mój Prąd – zmiany w Programie”

5 maja br. Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie  w ramach porozumienia z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu zorganizował szkolenie online pn. „Mój Prąd – zmiany w Programie”.

W szkoleniu wzięło udział 50 osób.

W Dzień Ziemi (22 kwietnia) oficjalnie rozpoczął się nabór wniosków w ramach programu Mój Prąd 5.0. Program obejmie dofinansowanie na  instalacje fotowoltaiczne, ale również pompy ciepła i kolektory słoneczne. Celem programu Mój Prąd jest zwiększenie produkcji energii elektrycznej z mikroinstalacji fotowoltaicznych lub wzrost jej zużywania na bieżąco poprzez jej magazynowanie (magazyny energii elektrycznej lub ciepła).

Szkolenie zostało przygotowane i przeprowadzone przez doradcę energetycznego z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu Pana Roberta Śpiewakowskiego w ramach projektu pn. „Ogólnopolski system wsparcia doradczego dla sektora publicznego, mieszkaniowego oraz przedsiębiorców  w zakresie efektywności energetycznej oraz OZE”.

Uczestnicy wydarzenia dowiedzieli się na co można otrzymać i jaka jest wysokość dofinansowania, jak poprawnie wypełnić wniosek w Generatorze Wniosków oraz jakie zmiany zostały wprowadzone w Programie Mój Prąd.

W wydarzeniu uczestniczyły osoby zainteresowane tematem oraz pracownicy gmin  i doradcy rolniczy.  Po zakończonym szkoleniu Pan Robert Śpiewakowski odpowiadał na pytania, które pojawiały się na czacie.

Uczestnicy pozytywnie ocenili organizację i przebieg szkolenia. Wyrazili potrzebę kolejnych szkoleń w tematach dotyczących Odnawialnych Źródeł Energii.

Zapraszamy do obejrzenia zapisu video szkolenia. 

Tekst: Natalia Czyżewska-Suchoń

image_pdfimage_print