XXIX Forum Pszczelarzy 26.06.2021

W sobotę 26 czerwca odbyło się w Przysieku kolejne XXIX Forum Pszczelarzy. Organizatorami Forum byli Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego Oddział w Przysieku oraz Regionalny Związek Pszczelarzy w Toruniu.
Pierwotny termin Forum był planowany na 27 marca, ale sytuacja epidemiczna w kraju spowodowała zmianę terminu na późniejszy. Z uwagi na trwające intensywne prace w pasiekach wielu pszczelarzy zrezygnowało z przyjazdu do Przysieka. Pomimo tych niesprzyjających okoliczności odwiedziło nas około 700 osób.
Forum otworzył dyrektor Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego Pan Ryszard Zarudzki. W ciepłych słowach do pszczelarzy i wystawców zwrócili się również wicewojewoda kujawsko-pomorski Pan Józef Ramlau oraz prezes Regionalnego Związku Pszczelarzy w Toruniu Pan Tadeusz Dussa. Wśród przybyłych gości byli przedstawiciele wojewódzkich władz samorządowych i administracyjnych.
Tegoroczne Forum było zorganizowane w formie wystawienniczo-targowej. Z zaproszenia skorzystało 24 wystawców, którzy przyjechali do Przysieka z różnych zakątków naszego kraju. Pszczelarze mieli doskonałą możliwość wymiany doświadczeń, zakupu sprzętu i wydawnictw.