Konferencja – Lokalne Partnerstwa Wodne szansą racjonalnej gospodarki wodnej …

 

28 stycznia w Kujawsko-Pomorskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Minikowie odbyła się konferencja online pt: „Lokalne Partnerstwa Wodne szansą racjonalnej gospodarki wodnej w Województwie Kujawsko-Pomorskim”.

Spotkanie otworzył dr Ryszard Zarudzki, dyrektor KPODR w Minikowie. Głównym celem konferencji było wywołanie zainteresowania i przedstawienie warunków udziału oraz możliwości utworzenia Lokalnych Partnerstw Wodnych w kolejnych powiatach naszego województwa. Intencją organizacyjną było rozpoczęcie i wsparcie prac lokalnych interesariuszy przy tworzeniu partnerstw.

Do udziału w konferencji zaproszono przedstawicieli Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Bydgoszczy, Wojewody Kujawsko-Pomorskiego, Urzędu Marszałkowskiego oraz Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie. Poproszono Przewodniczących LPW w powiatach nakielskim i sępoleńskim o zapoznanie uczestników z zadaniami do wykonanie w najbliższym czasie. Wiodącymi tematami wystąpień było wsparcie finansowe działań związanych z poprawą gospodarski wodnej oraz założenia programowe Lokalnych Partnerstw Wodnych w Województwie Kujawsko-Pomorskim w 2020 i na 2021 r. Podsumowano pilotażowy program w powiatach Sępoleńskim i Nakielskim oraz zadania do realizacji w utworzonych Lokalnych Partnerstwach Wodnych.

Zapraszamy do obejrzenia konferencji online. Zamieszczamy cały materiał bez modyfikacji (prosimy oglądać na youtube od 7 min 30 s.) .

lub

https://kpodr.clickmeeting.com/webinar-recording/fLpW30a86

 

 

Do pobrania:
Założenia programowe tworzenia LPW w Województwie – M. Kołacz
Wsparcie racjonalnej gospodarki wodnej w ramach PROW 2014-2020
Pierwsze doświadczania w tworzeniu LPW w powiatach Sępoleńskim – Z. Lewandowski
Wsparcie finansowe działań związanych z poprawą gospodarski wodnej – P. Skonieczek
Krajowy System Doradztwa Rolniczego na rzecz racjonalnej gospodarki – K. Boczek
Możliwości wsparcia małej retencji wodnej w ramach Regionalnego – P. Mentkowski
LPW jako element racjonalnego gospodarowania zasobami – G. Smytry

image_pdfimage_print