Probiotechnologia jako element zrównoważonego i ekonomicznego rolnictwa …

Konferencja pn. ,,Probiotechnologia jako element zrównoważonego
i ekonomicznego rolnictwa oraz zdrowia człowieka”

 

16-tego lutego 2019 r. w Strzelnie odbyła się konferencja pn. ,,Probiotechnologia jako element zrównoważonego i ekonomicznego rolnictwa oraz zdrowia człowieka”. Organizatorami byli Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie oraz Klub Dobrego Rolnika w Strzelnie. Konferencje otworzyli: Zastępca Dyrektora KPODR Minikowo – Lidia Lewandowska oraz Ryszard Stanek – Przewodniczący Klubu Dobrego Rolnika.

Przedstawione tematy dotyczyły zastosowania pozytywnych mikroorganizmów w rolnictwie ale też w gospodarstwie domowym. Swoje prezentacje wygłosili: Sławomir Gacka, Prezes Zarządu ProBiotics Polska sp. z o.o., Sławomir Głuszak z Instytut Ogrodnictwa w Skierniewicach, dr hab. Maciej Walczak, Wydział Biologii i Ochrony Środowisko, UMK w Toruniu, Walentyna Matusz, Wrocławskie Centrum Diagnostyki Terapii i Rehabilitacji – Kwantomed, Michał Morelowski, Stowarzyszenie EkoSystem-Dziedzictwo Natury.

Omówiono wykorzystanie pożytecznych mikroorganiznów dla poprawy jakości plonów i żyzności gleby, sposoby poprawy zasobności i aktywności biologicznej gleby, co i jak jeść aby żyć zdrowo i radośnie, probiotyki w prowadzeniu domu i budowaniu własnego zdrowia. Konferencja zakończyła się dyskusją i wspólnym poczęstunkiem, dziękujemy wszystkim partnerom, którzy byli zaangażowani w wydarzenie oraz uczestnikom, frekwencja jak co roku dopisała. W GOKu pojawiło się przeszło 70 gości.

Anna Mońko, KPODR Minikowo