ZGŁOSZENIE do VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu – PSZCZELARZ ROKU

IERiGŻ jest patronem honorowym VIII edycji Konkursu Pszczelarz Roku, który organizowany jest przez Akademię Pszczelarstwa i Zrównoważonego Rozwoju.

Celem Konkursu jest promowanie pszczelarstwa, które w Polsce ma wielowiekową tradycję, integrowanie środowiska hodowców pszczół oraz ukazywanie roli pszczelarstwa w  rolnictwie i ochronie różnorodności biologicznej. Ponadto konkurs przyczynia się do promocji miodu i innych produktów pszczelich jako żywności prozdrowotnej.

Ogłoszenie wyników Konkursu połączone jest z konferencją naukową, organizowaną we współpracy ze Szkołą Główną Gospodarstwa Wiejskiego. Konkursowi i Konferencji towarzyszy corocznie Wydawnictwo Okolicznościowe. 

Konkurs jest bezpłatny dla pszczelarzy biorących w nim udział oraz instytucji typujących kandydatów do konkursu a przedsięwzięcie nie ma charakteru komercyjnego.

Partnerami Konkursu jest Polski Związek Pszczelarski, Stowarzyszenie Pszczelarzy Zawodowych oraz Stowarzyszenie Pszczelarzy Polskich „Polanka”. Corocznie patronat nad konkursem oraz konferencją obejmują Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Główny Inspektor Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych, Instytut Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa oraz Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Finał tegorocznego Konkursu wraz z konferencją został zaplanowany na 20 października 2022 roku w Auli Kryształowej SGGW w Warszawie

Link do konkursu
http://akademiapszczelarstwa.edu.pl/pszczelarz-roku#viii-edycja

Więcej informacji  na temat  kategorii konkursowych można znaleźć w załączonym Regulaminie Konkursu. Prosimy o zapoznanie się z nim i typowanie najlepszych pszczelarzy do czterech wymienionych w regulaminie kategorii konkursowych z Państwa regionów.

do pobrania:
Regulamin konkursu 2022
Ankieta_zgloszeniowa_2022

 

Informacje zwrotne tj. ankietę zgłoszeniową prosimy przesyłać na adres Pani Beaty Malanowskiej
beata.malanowska@ierigz.waw.pl, do dnia 31 sierpnia 2021 roku.  

Wszelkie informacje o konkursie są udzielane przez
Pana Sławomira Jarkę tel. 608 219 925
oraz Panią Jolantę Ciechomską tel. 608 507 455.

Polecamy uwadze również stronę internetową Fundacji www.http://akademiapszczelarstwa.edu.pl 

image_pdfimage_print