konkurs Pszczelarz Roku

Szanowni Państwo,

W związku z tym, że docierają do nas sygnały, że nie do wszystkich ODR dotarły informacje o konkursie Pszczelarz Roku przesyłamy ponownie ankietę zgłoszeniową oraz regulamin konkursu z prośbą o typowanie pszczelarzy.

IERiGŻ jest patronem honorowym VIII edycji Konkursu Pszczelarz Roku, który organizowany jest przez Akademię Pszczelarstwa i Zrównoważonego Rozwoju.

Celem Konkursu jest promowanie pszczelarstwa, które w Polsce ma wielowiekową tradycję, integrowanie środowiska hodowców pszczół oraz ukazywanie roli pszczelarstwa w  rolnictwie i ochronie różnorodności biologicznej. Ponadto konkurs przyczynia się do promocji miodu i innych produktów pszczelich jako żywności prozdrowotnej.

Ogłoszenie wyników Konkursu połączone jest z konferencją naukową, organizowaną we współpracy ze Szkołą Główną Gospodarstwa Wiejskiego. Konkursowi i Konferencji towarzyszy corocznie Wydawnictwo Okolicznościowe. 

Konkurs jest bezpłatny dla pszczelarzy biorących w nim udział oraz instytucji typujących kandydatów do konkursu a przedsięwzięcie nie ma charakteru komercyjnego.

Partnerami Konkursu jest Polski Związek Pszczelarski, Stowarzyszenie Pszczelarzy Zawodowych oraz Stowarzyszenie Pszczelarzy Polskich „Polanka”. Corocznie patronat nad konkursem oraz konferencją obejmują Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Główny Inspektor Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych, Instytut Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa oraz Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Finał tegorocznego Konkursu wraz z konferencją został zaplanowany na 20 października 2022 roku w Auli Kryształowej SGGW w Warszawie

W imieniu Pani Dyrektor dr inż. Sylwii Łaby oraz Prezesa Fundacji Pana dr inż. Sławomira Jarki prosimy o rozpowszechnianie informacji o konkursie wśród rolników i pszczelarzy i typowanie ich do kategorii konkursowych.

W tym roku Fundacja w ramach Konkursu kontynuuję rozpoczętą dwa lata temu kategorię dla uczestników Konkursu, a mianowicie jest to "Pszczelarz współpracujący z rolnikiem", którą szczególnie polecamy Państwa uwadze. Uważamy, że jej wprowadzenie przyczyni się do utrwalania dobrych praktyk w relacjach pszczelarzy  i rolników. 

Więcej informacji  na temat  kategorii konkursowych można znaleźć w załączonym Regulaminie Konkursu. Prosimy o zapoznanie się z nim i typowanie najlepszych pszczelarzy do czterech wymienionych w regulaminie kategorii konkursowych z Państwa regionów.

Zdając sobie sprawę, że termin jest krótki przesuwany możliwość przesyłania ankiet do 10 września 2022 r.

Informacje zwrotne tj. ankietę zgłoszeniową prosimy przesyłać na adres Pani Beaty Malanowskiej beata.malanowska@ierigz.waw.pl.

Wszelkie informacje o konkursie są udzielane przez Pana Sławomira Jarkę tel. 608 219 925 oraz Panią Jolantę Ciechomską tel. 608 507 455.

Polecamy uwadze również stronę internetową Fundacji www. http://akademiapszczelarstwa.edu.pl 

W załączeniu przesyłam Regulamin Konkursu na Pszczelarza Roku 2022 oraz ankietę zgłoszeniową, prosząc jednocześnie o przekazanie tych wiadomości do zainteresowanych pszczelarzy i rolników.

Ankieta_zgloszeniowa_2022

Regulamin konkursu 2022

Z poważaniem                  

Joanna Pawłowska-Tyszko

image_pdfimage_print