Pałuckie Targi Rolne oraz Pałucka Wystawa Zwierząt Hodowlanych – Żnin, 24-25 sierpnia

 

XXIII Pałuckie Targi Rolne i XVII Pałucka Wystawa Zwierząt Hodowlanych w Żninie odbędą się w dniach 24-25 sierpnia 2019 r. na terenie inwestycyjnym Grupy Arche przy ul. Kl Janickiego. 

Pałuckie Targi Rolne to impreza organizowana od 1997 roku w Żninie. Gromadzi corocznie wystawców z całej Polski i ma za zadanie zaznajomienie rolników z powiatów: żnińskiego, mogileńskiego, wągrowieckiego, nakielskiego i inowrocławskiego z ofertą wystawców w branżach: maszyn i urządzeń, ogrodniczej i szkółkarskiej, pasz, nawozów i środków ochrony roślin, doradztwa i obsługi rolnictwa, materiałów budowlanych i branży spożywczej.

Pałuckie Targi Rolne odbywają się zawsze pod koniec sierpnia: w sobotę między godzinami 10.30 a 18.00, a w niedzielę – między 9.00 a 17.15. Przez 20 lat odbywały się na plaży nad Jeziorem Czaple w Żninie, a od 2017 roku mają nową lokalizację i odbywają się nad drugim żnińskim jeziorem – Jeziorem Dużym.

Targi organizuje Wydawnictwo Dominika Księskiego Wulkan z pomocą firm: Inter-Vax Danuty i Wacława Górnych, Biura Usług Reklamowych Olejnik, Zofii Kozłowskiej – rolnika z Januszkowa oraz Urzędu Miejskiego w Żninie. We współpracę organizacyjną zaangażowani są także Grupa Arche oraz Regionalne Stowarzyszenie Hodowców Gołębi Rasowych, Drobiu Ozdobnego i Drobnego Inwentarza.

Pałucka Wystawa Zwierząt Hodowlanych organizowana jest od roku 2003 – w tych samych terminach, co Pałuckie Targi Rolne i przez tych samych organizatorów, powiększonych o Starostwo Powiatowe w Żninie.

Na Pałuckiej Wystawie Zwierząt Hodowlanych wystawiane są króliki, drób, gołębie, szynszyle i inne drobne zwierzęta. Kwalifikację zwierząt na wystawę prowadzą związki hodowców, ocena dokonywana jest przez wyspecjalizowane komisje. Najlepsze i najładniejsze zwierzęta otrzymują tytuły czempionów, a ich właściciele i hodowcy dostają puchary.

Podczas targów jest także wręczany puchar publiczności oraz puchary dla firm, które prezentują najciekawszą ofertę w poszczególnych branżach.

Więcej informacji na stronie www.palukitv.pl.

 

Program Pałuckich Targów Rolnych

Sobota, 24 sierpnia 2019
10.30 – otwarcie Targów
15.00 – ogłoszenie championów Wystawy Drobnego Inwentarza
16.30 – pierwsze losowanie nagród dla publiczności
18.00 – zakończenie pierwszego dnia Targów
19.00 – rozdanie pucharów wystawcom – scena na Rynku

Niedziela, 25 sierpnia 2019
  9.00 – początek drugiego dnia Targów
12.00 – rozdanie dyplomów uczestnictwa w Wystawie Drobnego Inwentarza
13.15 – drugie losowanie nagród dla publiczności
16.45 – trzecie losowanie nagród dla publiczności
17.00 – wręczenie nagrody publiczności Pałuckich Targów Rolnych
17.15 – zakończenie Targów