Współpraca ułatwia życie rolnikom

 To historyczne spotkanie kierownictwa jednostek doradztwa rolniczego z kierownictwem Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa – stwierdził minister rolnictwa i rozwoju wsi Robert Telus.

Uczestnicy spotkania (fot. MRiRW)

– Jeszcze nie mieliśmy tak trudnego roku w rolnictwie. Bardzo wam dziękuję za tę współpracę, której efektem są prostsze rozwiązania dla rolników – podkreślił szef resortu rolnictwa. Podziękowania za ciężką pracę złożyła pracownikom obu instytucji uczestnicząca w spotkaniu sekretarz stanu Anna Gembicka. Ze strony Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w dzisiejszym spotkaniu uczestniczyli: prezes Halina Szymańska i wiceprezes Ryszard Zarudzki, który prowadził merytoryczną część spotkania.

Sytuacja płacowa

Minister wyraził uznanie za ciężką pracę pracowników obsługujących wnioski rolników w tym wyjątkowym roku. Poinformował jednocześnie, że trwają intensywne prace zmierzające do poprawy sytuacji płacowej w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. – Wspólnie musimy znaleźć najlepsze rozwiązania – powiedział minister Robert Telus.

Środki dla rolników

Szef resortu rolnictwa podkreślił znaczenie szybkiego transferu środków z kolejnych transz pomocy dla rolników.

– Już od jutra będziecie państwo obsługiwać kolejne wnioski od rolników, którzy sprzedali pszenicę i grykę po 14 kwietnia. Rolnicy czekają na te pieniądze – dodał minister.

Szef resortu rolnictwa zwrócił uwagę, że działania podejmowane obecnie przez resort, służą wsparciu rolników, którzy utracili dochody w skutek agresji Rosji na Ukrainę.

– To co robimy, nowe programy, nowe zasady – podejmowane są w interesie polskiego rolnictwa.

W Polsce rolnictwo jest bardzo ważne. Bardzo ważne jest też bezpieczeństwo żywnościowe – stwierdził szef resortu rolnictwa dziękując jednocześnie po raz kolejny za zaangażowanie pracowników ARiMR.

– Dotąd będziemy wprowadzać nowe programy i zmiany służące rozwijaniu polskiego rolnictwa, aż będzie ono silne, bo to leży w naszym interesie narodowym – podkreślił minister Robert Telus.

image_pdfimage_print