Jarmark Adwentowy

 

Jarmark Adwentowy i konkurs szopek w Przysieku

Celem Jarmarku jest zachowanie tradycji kulturowych związanych z okresem Adwentu i Świąt Bożego Narodzenia oraz promowanie regionalnych potraw, rzemiosła i rękodzieła.
Jarmarkowi towarzyszy Wojewódzki Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych. Konkurs ma charakter otwarty, a prace oceniane są w trzech grupach wiekowych: 6-13 lat, 14-18 lat oraz dorośli.
W przedświątecznym kiermaszu uczestniczy co roku około 1,5 tys. zwiedzającychw.

Tak jak Gwiazda Betlejemska wskazywała drogę do stajenki zarówno mędrcom, jak i pastuszkom, tak ludowa muzyka i moc innych atrakcji ściągają ludzi w przedświąteczną sobotę -14 grudnia – na Jarmark Adwentowy do Przysieka. Zawsze czeka na nich około 100 stoisk z ozdobami choinkowymi, wyrobami rękodzielniczymi, potrawami świątecznymi, żywnością regionalną oraz wiele innych atrakcji. Goście naszej imprezy licznie biorą udział w pokazie wykonywania dekoracji świątecznych, podziwiają też piękne szopki bożonarodzeniowe na pokonkursowej wystawie.  Organizatorzy zapowiadają, że na kolejnym Jarmarku Adwentowym może być jeszcze lepiej, a więc do zobaczenia w grudniu w Przysieku!

 

Relacja z roku 2018

 

Relacja z 2017 roku

 

Zapraszamy 14 grudnia 2019 roku do Przysieka!