Rolniku co zrobić aby zarobić odc. I-VI

 

odc. 1  EKOLOGICZNE KOZY

https://www.bwmart.pl/odcinek-1-kozy.html

 

odc. 2  PRODUKCJA Z CERTYFIKATEM

www.youtube.com/watch?v=oJTioN7p87Q

https://www.bwmart.pl/produkcja-z-certyfikatem.html

 

odc. 3  ZIOŁA Z NATURY

www.youtube.com/watch?v=gYODcmsKkNk

 

odc. 4  "Rośliny włókniste" z filmu dowiemy się jakie rośliny włókniste warto uprawiać w Polsce. Pokażemy gospodarstwo uprawiające konopie i len oraz powiemy o opłacalności upraw roślin włóknistych i oleistych.

https://www.bwmart.pl/rosliny-wlokniste.html

 

odc. 5 "Stare odmiany roślin w gospodarstwach ekologicznych" – w odcinku o roli w zyciu człowieka i o opłacalności produkcji starych odmian zbóz i owoców. Orkisz, płaskurka, samopsza to stare odmiany pszenicy charakteryzujące się wysoką odpornością na choroby i małymi wymaganiami glebowymi. Są bogatym źródłem składników odżywczych. Uprawa starych odmian roślin jest dobrym rozwiązaniem dla obszarów, gdzie intensywna uprawa nie jest możliwa ze względów ekonomicznych oraz w przyjaznych dla środowiska gospodarstwach ekologicznych.

https://www.bwmart.pl/stare-odmiany.html

https://youtu.be/5Xa4qwuPXfI

 

odc. 6  Rośliny miododajne – w odcinku , o roli roślin miododajnych w gospodarce pasiecznej ich zastosowaniu jako poplonu oraz o coraz bardziej popularnych mieszankach roślin miododajnych wysiewanych na nieużytkach w celu spełnienia wymogu zazielenienia w ramach dopłat bezpośrednich

https://www.bwmart.pl/rosliny-miododajne.html

https://youtu.be/P1HK6YQ4bQ8