Alicja i Krzysztof Spychalscy z Pikutkowa Mistrzami Krajowymi – Agroliga 2016

Państwo Alicja i Krzysztof Spychalscy z miejscowości Pikutkowo w powiecie włocławskim zdobyli zaszczytny tytuł Krajowego Mistrza AgroLigi 2016 w kategorii rolnicy. Państwo Spychalscy prowadzą 80 hektarowe gospodarstwo rolne specjalizujące się w uprawie warzyw gruntowych. Cała produkcja warzyw sprzedawana jest przez Stowarzyszenie Producentów Owoców i Warzyw „Ziemia Kujawska” którego prezesem jest Pan Spychalski. W 2015 roku Państwo Spychalscy zostali mistrzami krajowymi konkursu Rolnik Farmer Roku w kategorii najlepsze gospodarstwo warzywnicze a w 2016 zajęli pierwsze miejsce w kraju w konkursie Bezpieczne Gospodarstwo Rolne.

Wicemistrzami AgroLigi 2016 w kategorii firmy zostało Przedsiębiorstwo Produkcyjno- Handlowe „MasDrob” Siniarzewo z powiatu aleksandrowskiego. Działalność firmy obejmuje: ubojnię drobiu, fermy kurczaka, mieszalnie pasz oraz gospodarstwo rolne. Właścicielem jest Pan Marian Chojnicki. "MasDrob", to zakład handlowo–przetwórczy w branży drobiarskiej, który utrzymuje się w czołówce zakładów w powiecie aleksandrowskim. To również największy zakład w gminie Zakrzewo pod względem zatrudnienia (ok. 150 osób) i z każdym rokiem notuje się jego wzrost.

Uroczyste podsumowanie Konkursu odbyło się 20 czerwca 2017 r. w Pałacu Prezydenckim. Nasi Mistrzowie otrzymali z rąk Prezydenta RP imienne listy gratulacyjne. Uroczystość odbyła się w ogrodach prezydenckich, gdzie naszych laureatów wspierali przybyli na tą uroczystość: wicewojewoda Kujawsko-Pomorski Józef Ramlau, poseł Jan Krzysztof Ardanowski, dyrektor KPODR Ryszard Kamiński, wicedyrektor KPODR Lidia Lewandowska oraz liczne grono przyjaciół i znajomych. Pani Alicji Spychalskiej przypadł zaszczyt przekazania Prezydentowi RP podziękowań, które odczytała w imieniu wszystkich nagrodzonych.

            Po gali w Pałacu Prezydenckim laureaci konkursu AgroLiga 2016 z województw kujawsko-pomorskiego i podlaskiego udali się do auli kryształowej w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, gdzie uczestniczyli na zaproszenie Rektora. SGGW. Na spotkaniu obecny był również Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztof Jurgiel, który gościł wszystkich laureatów w MRiRW w godzinach przedpołudniowych. W auli kryształowej mistrzowie otrzymali nagrody i listy gratulacyjne od przedstawicieli ośrodków doradztwa rolniczego, instytucji i firm. W imieniu KPODR tablice pamiątkowe wręczyli; Ryszard Kamiński i Lidia Lewandowska.

 

 

 

                                                                                              Marta Adamowicz

                                                                                              KPODR Minikowo