Święto dyni we Wtelnie

19 i 20 października bieżącego roku we Wtelnie odbył się Jarmark Jesienny „Święto dyni”. Jarmark zorganizowało Gospodarstwo Sadownicze Klimkiewicz przy współudziale Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Minikowie, Szkoły Podstawowej im. Leona Wyczółkowskiego we Wtelnie oraz Ochotniczej Straży Pożarnej z Wtelna.

Podczas jarmarku można było degustować zupę i placuszki z dyni. Można było również wziąć udział w licznych konkursach z dynią w roli głównej. Dzieci w swoich konkursach wykazywały się sprawnością. Wszystkie otrzymały dyplomy, a najlepsi dodatkowo nagrody. Dorośli, między innymi mogli wystartować w konkursie na najładniejszą Halloweenową dynię. Każdy sam musiał z pola wybrać odpowiednią, a następnie zgodnie z wyobrażeniem ją wyciąć. Dużą atrakcją dla dzieci była obecność alpak na jarmarku, które można było karmić, dotykać i głaskać.

W trakcie imprezy przekazywano informacje o historii uprawy dyni i wartościach odżywczych tego warzywa oraz możliwościach wykorzystania w kuchni i medycynie.

Czas umilały zespoły „Waldek band” z Koronowa i Zespół “Black Hawk” ze Szkoły Podstawowej im. Leona Wyczółkowskiego we Wtelnie.

 

Małgorzata Kołacz
Główny specjalista
ds. sadownictwa
KPODR w Minikowie
 

 

 

 

image_pdfimage_print