Szkolenie pn. „Czyste Powietrze – zmiany na plus”

28 lipca br. Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie we współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu zorganizował szkolenie pn. „Czyste Powietrze – zmiany na plus”.  

Wydarzenie zrealizowano w formie online za pomocą platformy szkoleniowej clickmeeting.com. Szkolenie cieszyło się dużym zainteresowaniem, wzięło w nim udział ponad 50 osób.

Celem szkolenia było zapoznanie uczestników ze zmianami, które zostały wprowadzone w Programie Priorytetowym  „Czyste Powietrze” w dniu 15 lipca br. Najważniejsza zmiana to prefinansowanie inwestycji, a więc możliwości otrzymania pieniędzy jeszcze przed rozpoczęciem przedsięwzięcia, do 50% kosztów całej operacji. Zaliczka w wysokości do 50% najwyższej możliwej wysokości dotacji, przypadającej dla danego beneficjenta, będzie wypłacana bezpośrednio na konto wykonawcy. Warunkiem skorzystania z programu Czyste Powietrze Plus są także progi dochodowe. Ze ścieżki prefinansowania będą mogli skorzystać beneficjenci kwalifikujący się w programie do podwyższonego i najwyższego poziomu dofinansowania.

Szkolenie to również promocja Programu „Czyste Powietrze” i zachęta potencjalnych beneficjentów do korzystania z dotacji i wymiany starych pieców, które nie spełniają określonych norm, na nowe, przyjazne środowisku.

Szkolenie zostało przygotowane i przeprowadzone przez Pana Roberta Śpiewakowskiego, doradcę energetycznego w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu w ramach projektu pn. „Ogólnopolski system wsparcia doradczego dla sektora publicznego, mieszkaniowego oraz przedsiębiorców  w zakresie efektywności energetycznej oraz OZE”.

W wydarzeniu uczestniczyły osoby zainteresowane wymianą źródła ciepła oraz pracownicy gmin i doradcy powiatowych zespołów doradztwa rolniczego województwa kujawsko-pomorskiego. Po zakończonym szkoleniu Pan Robert Śpiewakowski odpowiadał na liczne pytania, które pojawiały się na czacie.

Uczestnicy pozytywnie ocenili organizację i przebieg szkolenia. Wyrazili potrzebę kolejnych szkoleń w tematach dotyczących uzyskania dofinansowania na wymianę źródła ciepła, wypełniania wniosku o płatność, obsługi generatora wniosków oraz nowego programu „Ciepłe mieszkanie”, który jest adresowany do właścicieli lokali  w budynkach wielorodzinnych.

 Kliknij na obrazek poniżej by obejrzećmateriał filmowy.

https://youtu.be/OiDfmoM7UBo

 

Tekst: Natalia Czyżewska-Suchoń
Opracowanie filmu: Damian Oparzela KPODR w Minikowie 

 

image_pdfimage_print