AGROLIGA 2021– etap wojewódzki

Rokrocznie, od 28 lat organizowany jest konkurs AGROLIGA. To prestiżowe przedsięwzięcie ma ogromne znaczenie w upowszechnianiu przedsiębiorczości  i nowoczesnych technologii produkcyjnych w rolnictwie. Uczestnicy konkursu to awangarda pomysłowości i kreatywności w poszukiwaniu nowych konkurencyjnych rozwiązań.

Konkurs AGROLIGA pozwala na prezentację dorobku rolnictwa i firm funkcjonujących w tym obszarze z terenu poszczególnych województw. Laureatami wojewódzkimi są rolnicy i przedstawiciele agro-przedsiębiorstw, którzy wyróżniają się osiąganymi efektami technologicznymi i ekonomicznymi, rozwijają swą działalność przy pomocy funduszy unijnych oraz wykazują zaangażowanie w życie lokalnej społeczności.

Współzawodnictwo w AGROLIDZE to także olbrzymia reklama, która w obecnych warunkach gospodarczych jest niebywale istotnym sposobem na przekazywanie informacji handlowych o gospodarstwie lub przedsiębiorstwie.

 Wojewódzki etap konkursu organizowany jest przez wojewódzkie Ośrodki Doradztwa Rolniczego, natomiast etap krajowy przez Redakcję Audycji Programu 1 TVP
i Stowarzyszenie AgroBiznesKlub. Konkurs został objęty Honorowym Patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Prezesów: TVP S.A., ARiMR, KOWR i KRUS.

Wizytacje gospodarstw i firm przez komisje konkursowe rozpoczną się w trzeciej dekadzie kwietnia.

Uczestnicy do konkursu mogą być zgłaszani przez doradcę KPODR w Minikowie poprzez wypełnienie karty zgłoszenia dostępnej na stronie Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Minikowie.

Przy wyborze Mistrza i Wicemistrza Wojewódzkiego w obu ocenianych kategoriach komisja weźmie pod uwagę również: bezpieczeństwo pracy oraz estetykę obejścia
i otoczenia gospodarstwa lub firmy.

Zapraszamy do udziału i życzymy powodzenia!

Odwiedź portal KSOW –  http://ksow.pl

Zostań Partnerem Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich

Dokumenty do pobrania:

agroliga2021-karta-zgloszenia-FIRMA-1

agroliga2021-karta-zgloszenia-ROLNIK-1

agroliga2021-oswiadczenie-1

agroliga2021-regulamin-1

          

Za treść merytoryczną odpowiada Zachodniopomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego
w Barzkowicach.