Olimpiada wiedzy rolniczej – wyniki

Rolnicze zmagania

Organizowana od 26 lat przez Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie Olimpiada Wiedzy Rolniczej przeprowadzana jest w dwóch etapach: powiatowym i wojewódzkim. Eliminacje powiatowe odbyły się w każdym powiecie 17 listopada, natomiast finałowa rozgrywka nastąpiła 30 listopada w Przysieku koło Torunia.

Zwycięzcy XXVI Olimpiady Wiedzy Rolniczej:

  1. Patryk Bociek, pow. bydgoski
  2. Kazimierz Gadomski, pow. rypiński
  3. Jacek Jakubowski, pow. radziejowski
  4. Marek Urbański, pow. aleksandrowski
  5. Łukasz Jankowski, pow. lipnowski

Olimpiada przeznaczona jest dla rolników w wieku od 18 do 40 lat. Mogą brać w niej udział właściciele gospodarstw rolnych oraz osoby gospodarujące z rodzicami, posiadający grunty rolne na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Mogą startować rolnicy prowadzący własną, dodatkową działalność w ramach gospodarstwa. Nie mogą natomiast uczestniczyć w olimpiadzie osoby pracujące dodatkowo poza gospodarstwem oraz uczniowie szkół i uczelni dziennych.

Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom i sponsorom olimpiady. Fundatorami nagród na etapie wojewódzkim byli: Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Agencja Rynku Rolnego, Agro-Sieć Maszyny Chełmno, Anwil Włocławek, APRA, Azelis, BASF, Bayer, Green Eco, Kujawsko-Pomorska Izba Rolnicza, Lechpol Szubin, Państwowa Inspekcja Pracy OI w Bydgoszczy, Polskie Wydawnictwo Rolnicze.

Liliana Czerwińska
fot. Marek Rząsa