Konferencja „Perspektywy dla rolnictwa ekologicznego”

Tradycyjnie jak co roku, 24 maja br. odbyła się ekologiczna konferencja pn. „Perspektywy dla rolnictwa ekologicznego”. Tym razem w Pokrzydowie spotkało się szerokie grono rolników ekologicznych, przetwórców, jak i konsumentów żywności ekologicznej.  Tegoroczna konferencja skupiała się wokół aspektów produkcyjnych w rolnictwie ekologicznym jak: „Gospodarska nawozowa i kształtowanie żyzności gleby w rolnictwie ekologicznym”, „Metody i środki stosowane w ekologicznej uprawie roślin”. Powyższe tematy przedstawione zostały przez dr Krzysztofa Jończyka pracownia IUNG w Puławach. Bardzo ważny i jednocześnie interesujący okazał się wykład pn. „Organizacja rynku warzyw ekologicznych świeżych i przetworzonych”, wygłoszony przez Pana Piotra Krajewskiego właściciela gospodarstwa ekologicznego w Wilczkowicach Dolnych. Okazało się, że również najnowsze statystyki i trendy w rolnictwie ekologicznym zyskały uznanie i aprobatę, wśród wszystkich uczestników konferencji.

Tym razem była to konferencja ponad wojewódzka, ponieważ z zaproszenia skorzystali również rolnicy ekologiczni z województw ościennych jak pomorskiego, warmińsko-mazurskiego czy nawet mazowieckiego.

Konferencja zorganizowana została przez Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie, przy wsparciu finansowym Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarski Wodnej w Toruniu.

Jednocześnie  Kujawsko- Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie, dziękuje za wsparcie merytoryczne i nie tylko przedstawicielom Kujawsko-Pomorskiego Stowarzyszenia Producentów Ekologicznych EKOŁAN oraz Firmie BIOFOOD za ufundowanie soków ekologicznych dla uczestników konferencji.

Dziękujemy za zainteresowanie, liczną frekwencję oraz zaangażowanie podczas konferencji. Jednocześnie liczmy na dalszą współpracę oraz kolejne wspólne inicjatywy w zakresie rolnictwa ekologicznego.

Prezentacja – Gospodarka nawozowa i kształtowanie żyzności gleb w rolnictwie ekologicznym

Prezentacja – Metody i środki ochrony roślin stosowane w ekologicznym systemie produkcji

 

Opracowała

Agnieszka Dobosz-Idzik

KPODR Minikowo