Agro-Tech

Międzynarodowe Targi Rolno-Przemysłowe AGRO-TECH

Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego
w Minikowie

zaprasza na

Międzynarodowe Targi Rolno-Przemysłowe AGRO-TECH

Minikowo, 2-3 lipca 2022 r.,

Największe w Polsce Północnej targi rolnicze

Powierzchnia wystawiennicza – 14 ha
250 wystawców oraz 20 tys. odwiedzających.

Dziesięciokrotny TARGOWY LIDER

Ponad 40 lat doświadczeń w organizacji imprez targowych

Tu pobierzesz formularze zgłoszeniowe dla wystawców

Międzynarodowe Targi Rolno-Przemysłowe AGRO-TECH w Minikowie to:

  • prezentacja najnowszych rozwiązań technicznych oraz osiągnięć hodowlanych w produkcji roślinnej i zwierzęcej,
  • wspieranie procesów modernizacyjnych i rozwojowych gospodarstw rolnych
  • wielotematyczna, specjalistyczna wystawa dla producentów rolnych i ekspertów z branży
  • specjalizacją targów jest technika rolnicza zajmująca co roku ok. 75% powierzchni wystawienniczej) i hodowla zwierząt (wystawy regionalne i ogólnopolskie)
  • ważne wydarzenie w całorocznym programie rolniczych wystaw w Polsce
  • Wystawcy z całego kraju i z zagranicy,

 

Zintegrowane stoisko informacyjno-promocyjne MRiRW z udziałem podległych instytucji rolnych

 

Zakres tematyczny obejmuje: 

  • techniką rolniczą i mechanizację w produkcji zwierzęcej,
  • nawozy, środki ochrony roślin,
  • hodowlę zwierząt,
  • pasze, systemy żywienia,
  • odnawialne źródła energii,
  • ofertę firm budowlanych,
  • usługi rolnicze,
  • doradztwo rolnicze, ubezpieczeniowe i kredytowe,

Imprezy towarzyszące

  • Ogólnopolska Wystawa Bydła Hodowlanego
  • Regionalna Kujawsko-Pomorska Wystawa Zwierząt Hodowlanych

Podsumowanie konkursów:

  • Innowacyjny Produkt Targów,
  • Bezpieczne Gospodarstwo Rolne (etap wojewódzki).

Do dyspozycji wystawców:

  • ponad 14 ha powierzchni wystawienniczej,
  • drogi dojazdowe utwardzone kostką i asfaltem,
  • rampa rozładunkowa,
  • unikalny teren na pokazy pracy maszyn rolniczych,
  • parkingi na 2,5 tys. samochodów.

Organizatorzy:

  • Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie,

 

Współpraca:

  • Politechnika Bydgoska
  • Niemieckie Stowarzyszenie Rolników DLG.

Patronat honorowy:

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Wojewoda Kujawsko-Pomorski


Kontakt:
Sylwia Żakowska-Stasiszyn
tel. 52 386 72 23
e-mail: agrotech@kpodr.pl

Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego
Minikowo, 89-122 Minikowo
tel. 52 386 72 14
e-mail: sekretariat@kpodr.pl

 

 

Agro-Tech Minikowo 2018

Pierwszy dzień Targów (sobota)

Nagrody Targów

"Wyrób na medal"

Wyróżnienie Przemysłowego Instytutu Maszyn Rolniczych w Poznaniu

dla firmy SWIMER z Torunia

konkurs „Innowacyjny Produkt 2018”

dla

za

AGRO-LAND Marek Różniak, Śmielin

MZURI, PRO-TIL XZACT

AGRAMI Sp. z o.o. Śmielin

WAPŃMI nAgCu

Lely Center Bydgoszcz Sp. z o.o., Lisi Ogon

LELY JUNO

Lely Center Bydgoszcz Sp. z o.o., Lisi Ogon

LELY ASTRONAUT A5

DXD ENGINEERING POLAND Sp. z o.o.

Bydgoszcz

ONION EXPRESS, (OE 2.0)

 

Agroliga

 

Mistrz podregionu bydgoskiego

w kategorii rolnik

 

Gospodarstwo Rolne i Sadownicze Alina i Wojciech Klimkiewicz z Wtelna, powiat bydgoski

 

 

Kategoria

Laureat

 

Mistrz Województwa Kujawsko-Pomorskiego

w kategorii gospodarstwo rolne

Gospodarstwo Rolne i Sadownicze Alina i Wojciech Klimkiewicz z Wtelna, powiat bydgoski

 

 
 
 

Wicemistrz Województwa Kujawsko-Pomorskiego

w kategorii gospodarstwo rolne

Gospodarstwo Rolne Agnieszki i Włodzimierza Kapturskich z Rudzka Dużego, powiat radziejowski

 
 
 

Mistrz Województwa Kujawsko-Pomorskiego

w kategorii firma

FPUH Balbina i Jerzy Kończalscy ze Starorypina Rządowego, powiat rypiński

 

 

Otwarcie Targów i pierwsze wyróżnienia

 

Wystawa – sobota

 

Otwarcie wystaw zwierząt

 

XIX Regionalna Kujawsko-Pomorska Wystawa Zwierząt Hodowlanych – ocena

 

III Ogólnopolska Wystawa Bydła Mięsnego – ocena

 

Grupy Operacyjne w Kujawsko-Pomorskim już działają

30 czerwca 2018 roku podczas targów AGRO-TECH w Minikowie obyła się uroczysta inauguracja działalności grupy operacyjnej „MOJA SOJA” działającej ramach Działania „Współpraca” PROW 2014-2020.

Innowacyjny projekt realizowany pod tytułem „Soja w województwach kujawsko-pomorskim i wielkopolskim – innowacyjne rozwiązania w uprawie i skarmianiu dla gospodarstw rolnych” obejmuje opracowanie metodologii „od pola do stołu” obejmującej uprawę, proces ekstruzji oraz żywienie bydła i trzody chlewnej soją bez GMO uprawianą w gospodarstwach rolnych na terenie województw kujawsko-pomorskiego oraz wielkopolskiego.

Podczas spotkania omówiono zakres planowanych innowacyjnych działań inwestycyjnych, badawczych oraz upowszechnieniowo-promocyjnych w ramach realizowanego projektu. Punktem kulminacyjnym spotkania było wręczenie z rąk dr Ryszarda Zarudzkiego oraz dr Ryszarda Kamińskiego tablic projektowych członkom konsorcjum „Moja Soja” podczas ceremonii wręczania nagród 41 edycji Międzynarodowych Targów Rolno-Przemysłowych AGRO-TECH w Minikowie organizowanych pzez Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego.

Uczestnicy spotkania:
Dr Ryszard Zarudzki – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi
Dr hab. inż. Anna Wenda-Piesik – prof. nadzw. Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy
Dr hab. inż. Piotr Dorszewski – prof. nadzw. Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy
Dr Ryszard Kamiński – Dyrektor Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Minikowie
Lidia Lewandowska – Zastępca Dyrektora Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Minikowie
Eugeniusz Taraska – Prezes P.W. Lechpol Szubin
Andrzej Bąk – Kierownik Operacji „Moja Soja” P.W. Lechpol Szubin
Janusz Cieszyński – Gospodarstwo Rolne
Adam Styczyński – Gospodarstwo Rolne
Aleksander Tadych – Gospodarstwo Rolne
Maciej Kazek – Gospodarstwo Rolne
Aleksander Bomberski – broker innowacji KPODR Minikowo

 

Dzień drugi Targów

NAGRODY MIĘDZYNARODOWYCH TARGÓW ROLNO-PRZEMYSŁOWYCH
AGRO-TECH w Minikowie 2018

 

Nagroda Międzynarodowych Targów Rolno-Przemysłowych AGRO-TECH
dla
Rolniczego Zakładu Doświadczalnego w Minikowie za życzliwość i wszechstronną pomoc
oraz
Instytutu Zootechniki Państwowy Instytut Badawczy Zakład Doświadczalny Kołuda Wielka za wieloletnią współpracę
i propagowanie polskiej hodowli gęsi

 

Grand Prix i nagrody targów

Grand Prix Targów Puchar Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi
w kategorii ciągniki i maszyny rolnicze

AGROLMET z Gniewkowa

Grand Prix Targów statuetka Dyrektora KPODR
w kategorii ciągniki i maszyny rolnicze

AGRO-SIEĆ MASZYNY
z Chełmna

Nagroda targów Puchar Kujawsko-Pomorskiej Izby Rolniczej
w kategorii ciągniki i maszyny rolnicze

INTER-VAX PW Wacław Górny Żnin

Grand Prix Targów statuetka Dyrektora KPODR
w kategorii Mechanizacja w produkcji zwierzęcej

A-LIMA-BIS ze Środy Wielkopolskiej

Nagroda targów Puchar Kujawsko-Pomorskiej Izby
w kategorii Mechanizacja w produkcji zwierzęcej  Rolniczej

POLANES
z Bydgoszczy

Grand Prix Targów statuetka Dyrektora KPODR w kategorii
Materiały i technologiew budownictwie

ŚLUSARSTWO ROBOTY BUDOWLANE
z Chodzieży

Nagroda targów Puchar Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego
w kategorii Materiały i technologie w budownictwie

ARMA
Karolina Futyma z Lipki

Grand Prix Targów statuetka Dyrektora KPODR
w kategorii Pasze i żywienie zwierząt

VIPROMIN
z Bydgoszczy

Nagroda targów Puchar Wojewody Kujawsko-Pomorskiego
w kategorii Pasze i żywienie zwierząt

SANO Nowoczesne Żywienie Zwierząt
z Sękowa

Grand Prix Targów statuetka Dyrektora KPODRw kategorii
Genetyka i hodowla zwierząt

Wielkopolskie Centrum Hodowli i Rozrodu Zwierząt w Tulcach

Nagroda targów Puchar Rektora UTP w kategorii
Genetyka i hodowla zwierząt

Stacja Hodowli i Unasieniania Zwierzą
z Bydgoszczy

Grand Prix Targów statuetka Dyrektora KPODR
w kategorii Nawozy i środki ochrony roślin

EKOPLON 
Grabki Duże

Nagroda targów Puchar DLG
w kategorii Nawozy i środki ochrony roślin

TEAM-ROL 
Pyrzyce

Grand Prix Targów statuetka Dyrektora KPODR
w kategorii Hodowla roślin

HODOWLA ROŚLIN STRZELCE
Grupa IHAR

Nagroda Targów Dyrektora KPODR
w kategorii Hodowla roślin

MAŁOPOLSKA HODOWLA ROŚLIN 
Kraków

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Otwarcie II dnia wystaw zwierząt hodowlanych

Konkurs młodego hodowcy

 

III Krajowa Wystawa Bydła Mięsnego w Minikowie

Wykaz nagrodzonych zwierząt  na III Krajowej Wystawie Bydła Mięsnego

Lp.

Kategoria

Rasa

Nr rej.

Wystawca

Nagroda

1

Krowy z cielętami

LIMOUSINE

PL005265527828

Agro Bieganów

czempion

2

Krowy z cielętami

LIMOUSINE

PL005303177916

Piotr i JustynaSzerfenberg

wiceczempion

3

Jałowice do 18 m

LIMOUSINE

PL005389853629

OHZ Przerzeczyn Zdrój

czempion

4

Jałowice do 18 m

LIMOUSINE

PL005397372709

Patryk Szerfenberg

wiceczempion

5

Jałowice powyżej 18 m

LIMOUSINE

PL005330029646

Patryk Szerfenberg

czempion

6

Jałowice powyżej 18 m

LIMOUSINE

PL005367753279

Przedsiębiorstwo Rolne
Długie Stare

wiceczempion

7

Buhaje do 24 m

LIMOUSINE

PL005413851089

Agro Bieganów

wiceczempion

8

Buhaje do 24 m

LIMOUSINE

PL005384590956

Pulkowski Krzysztof

czempion

9

Buhaje powyżej 24 m

LIMOUSINE

PL005329761847

Zbigniew Kołoszyc

czempion

10

Jałowice do 18 m

GALLOWAY

PL005349634800

Monika Kopica

czempion

11

Jałowice do 18 m

ANGUS CZARNY

PL005344772774

Zbigniew Szychulski

czempion

12

Buhaje do 24 m

ANGUS CZARNY

PL005344772576

Zbigniew Szychulski

czempion

13

Buhaje powyżej 24 m

ANGUS CZARNY

PL005344771531

Zbigniew Szychulski

czempion

14

Krowy z cielętami

CHAROLAISE

PL005249396785

Jerzy Magowski

czempion

15

Jałowice do 18 m

CHAROLAISE

PL005371835374

Jerzy Magowski

czempion

16

Jałowice do 18 m

CHAROLAISE

PL005362570147

Bogna Hupa

wiceczempion

17

Jałowice powyżej 18 m

CHAROLAISE

PL005333031813

Jerzy Magowski

wiceczempion

18

Jałowice powyżej 18 m

CHAROLAISE

PL005333031820

Jerzy Magowski

czempion

19

Buhaje do 24 m

BLONDE D’AQUITAINE

PL005384591229

Pulkowski Krzysztof

czempion

20

Buhaje powyżej 24 m

BLONDE D’AQUITAINE

PL005388308342

Pulkowski Krzysztof

czempion

21

Buhaje do 24 m

BLONDE D’AQUITAINE

PL005250688596

RSP Chrustowo

wiceczempion

III Ogólnopolska Wystawa Bydła Mięsnego – nagrody

XIX Regionalna Kujawsko-Pomorskiej Wystawy Zwierząt Hodowlanych – Wystawa Bydła Mlecznego

Wykaz czempionów:

Lp.

Kategoria

Wystawca

Nr katalo-gowy

Nr ewidencyjny

1

Jałowice 12 -13
m-cy.

Kudła Lidia
Ławy

1

PL005396357448

2

Jałowice 14 -15
m-cy.

Ciszak Grzegorz
Mamlicz

19

PL005402319415

3

Jałowice 16 -18
m-cy.

OHZ
Osięciny 

40

PL005333825542

4

Jałowice 19-21
m-cy.

Agro-Dąbrówka

65

PL00537334073-9

5

Jałowice 22-24
m-cy.

HZINR
Polanowice

79

PL005415256783

6

Krowy mleczne w trakcie trwania pierwszej laktacji.

Stadnina Koni
Dobrzyniewo

102

PL005322315313

7

Krowy mleczne w trakcie trwania drugiej laktacji.

Stadnina Koni  
Dobrzyniewo

115

PL005225937094

8

Krowy mleczne w trakcie trwania trzeciej i dalszych laktacji.

Stadnina Koni
Dobrzyniewo

137

PL005309155635

 

Wykaz wiceczempionów:

Lp.

Kategoria

Wystawca

Nr katalo-gowy

Nr ewidencyjny

1

Jałowice 12 -13
m-cy.

Ciszak Grzegorz
 Mamlicz

3

PL005402319507

2

Jałowice 12 -13
m-cy.

Słupikowski Ryszard Suchorączek

8

PL005339813079

3

Jałowice 14 -15
m-cy.

Słupikowski Ryszard Suchorączek

10

PL005339813017

4

Jałowice 14 -15
m-cy.

Kudła Lidia
 Ławy

9

PL005396357424

5

Jałowice 16 -18
m-cy.

OHZ Osięciny

39

PL005383824298

6

Jałowice 16 -18
m-cy.

Stadnina Koni w Dobrzyniewie

35

PL005362364777

7

Jałowice 19 -21

m-cy.

HZINR Polanowice

71

PL005353589776

8

Jałowice 19 -21

m-cy.

OHZZ Chodeczek

62

PL005322559007

9

Jałowice 22-24
m-cy.

Ryszard Słupikowski Suchorączek

76

PL005339812348

10

Jałowice 22-24
m-cy.

Agro-Dąbrówka

84

PL005373340012

11

Krowy mleczne w trakcie trwania pierwszej  laktacji.

Stadnina Koni w Dobrzyniewie

101

PL005322315788

12

Krowy mleczne w trakcie trwania pierwszej  laktacji.

HZINR Polanowice

106

PL005335507477

13

Krowy mleczne w trakcie trwania drugiej laktacji.

Stadnina Koni „Nowe Jankowice”

121

PL005293706493

 

14

Krowy mleczne w trakcie trwania drugiej laktacji.

Stadnina Koni „Nowe Jankowice”

122

PL005293707308

15

Krowy mleczne w trakcie trwania trzeciej i dalszych laktacji.

HZINR Polanowice

129

PL005288868601

16

Krowy mleczne w trakcie trwania trzeciej i dalszych laktacji.

HZINR POLANOWICE

128

PL005248124150

Spośród czempionów  w kategorii krów mlecznych wybrano superczempiona – krowę nr kat. 137 nr rejestracyjny PL005309155635 hodowli STADNINA KONI  DOBRZYNIEWO w Dobrzyniewie.

Spośród czempionów w kategorii jałowic mlecznych wybrano superczempiona – jałówkę nr kat. 65 rejestracyjny PL005373340739 hodowli AGRO-DABRÓWKA w Dąbrówce.

 

XIX Regionalna Kujawsko-Pomorska Wystawa Zwierząt Hodowlanych – nagrody

 

Wystawa ogólna