Minikowo

Agro-Tech Minikowo 2018

Pierwszy dzień Targów (sobota)

Nagrody Targów

"Wyrób na medal"

Wyróżnienie Przemysłowego Instytutu Maszyn Rolniczych w Poznaniu

dla firmy SWIMER z Torunia

konkurs „Innowacyjny Produkt 2018”

dla

za

AGRO-LAND Marek Różniak, Śmielin

MZURI, PRO-TIL XZACT

AGRAMI Sp. z o.o. Śmielin

WAPŃMI nAgCu

Lely Center Bydgoszcz Sp. z o.o., Lisi Ogon

LELY JUNO

Lely Center Bydgoszcz Sp. z o.o., Lisi Ogon

LELY ASTRONAUT A5

DXD ENGINEERING POLAND Sp. z o.o.

Bydgoszcz

ONION EXPRESS, (OE 2.0)

 

Agroliga

 

Mistrz podregionu bydgoskiego

w kategorii rolnik

 

Gospodarstwo Rolne i Sadownicze Alina i Wojciech Klimkiewicz z Wtelna, powiat bydgoski

 

 

Kategoria

Laureat

 

Mistrz Województwa Kujawsko-Pomorskiego

w kategorii gospodarstwo rolne

Gospodarstwo Rolne i Sadownicze Alina i Wojciech Klimkiewicz z Wtelna, powiat bydgoski

 

 
 
 

Wicemistrz Województwa Kujawsko-Pomorskiego

w kategorii gospodarstwo rolne

Gospodarstwo Rolne Agnieszki i Włodzimierza Kapturskich z Rudzka Dużego, powiat radziejowski

 
 
 

Mistrz Województwa Kujawsko-Pomorskiego

w kategorii firma

FPUH Balbina i Jerzy Kończalscy ze Starorypina Rządowego, powiat rypiński

 

 

Otwarcie Targów i pierwsze wyróżnienia

 

Wystawa – sobota

 

Otwarcie wystaw zwierząt

 

XIX Regionalna Kujawsko-Pomorska Wystawa Zwierząt Hodowlanych – ocena

 

III Ogólnopolska Wystawa Bydła Mięsnego – ocena

 

Grupy Operacyjne w Kujawsko-Pomorskim już działają

30 czerwca 2018 roku podczas targów AGRO-TECH w Minikowie obyła się uroczysta inauguracja działalności grupy operacyjnej „MOJA SOJA” działającej ramach Działania „Współpraca” PROW 2014-2020.

Innowacyjny projekt realizowany pod tytułem „Soja w województwach kujawsko-pomorskim i wielkopolskim – innowacyjne rozwiązania w uprawie i skarmianiu dla gospodarstw rolnych” obejmuje opracowanie metodologii „od pola do stołu” obejmującej uprawę, proces ekstruzji oraz żywienie bydła i trzody chlewnej soją bez GMO uprawianą w gospodarstwach rolnych na terenie województw kujawsko-pomorskiego oraz wielkopolskiego.

Podczas spotkania omówiono zakres planowanych innowacyjnych działań inwestycyjnych, badawczych oraz upowszechnieniowo-promocyjnych w ramach realizowanego projektu. Punktem kulminacyjnym spotkania było wręczenie z rąk dr Ryszarda Zarudzkiego oraz dr Ryszarda Kamińskiego tablic projektowych członkom konsorcjum „Moja Soja” podczas ceremonii wręczania nagród 41 edycji Międzynarodowych Targów Rolno-Przemysłowych AGRO-TECH w Minikowie organizowanych pzez Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego.

Uczestnicy spotkania:
Dr Ryszard Zarudzki – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi
Dr hab. inż. Anna Wenda-Piesik – prof. nadzw. Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy
Dr hab. inż. Piotr Dorszewski – prof. nadzw. Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy
Dr Ryszard Kamiński – Dyrektor Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Minikowie
Lidia Lewandowska – Zastępca Dyrektora Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Minikowie
Eugeniusz Taraska – Prezes P.W. Lechpol Szubin
Andrzej Bąk – Kierownik Operacji „Moja Soja” P.W. Lechpol Szubin
Janusz Cieszyński – Gospodarstwo Rolne
Adam Styczyński – Gospodarstwo Rolne
Aleksander Tadych – Gospodarstwo Rolne
Maciej Kazek – Gospodarstwo Rolne
Aleksander Bomberski – broker innowacji KPODR Minikowo

 

Dzień drugi Targów

NAGRODY MIĘDZYNARODOWYCH TARGÓW ROLNO-PRZEMYSŁOWYCH
AGRO-TECH w Minikowie 2018

 

Nagroda Międzynarodowych Targów Rolno-Przemysłowych AGRO-TECH
dla
Rolniczego Zakładu Doświadczalnego w Minikowie za życzliwość i wszechstronną pomoc
oraz
Instytutu Zootechniki Państwowy Instytut Badawczy Zakład Doświadczalny Kołuda Wielka za wieloletnią współpracę
i propagowanie polskiej hodowli gęsi

 

Grand Prix i nagrody targów

Grand Prix Targów Puchar Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi
w kategorii ciągniki i maszyny rolnicze

AGROLMET z Gniewkowa

Grand Prix Targów statuetka Dyrektora KPODR
w kategorii ciągniki i maszyny rolnicze

AGRO-SIEĆ MASZYNY
z Chełmna

Nagroda targów Puchar Kujawsko-Pomorskiej Izby Rolniczej
w kategorii ciągniki i maszyny rolnicze

INTER-VAX PW Wacław Górny Żnin

Grand Prix Targów statuetka Dyrektora KPODR
w kategorii Mechanizacja w produkcji zwierzęcej

A-LIMA-BIS ze Środy Wielkopolskiej

Nagroda targów Puchar Kujawsko-Pomorskiej Izby
w kategorii Mechanizacja w produkcji zwierzęcej  Rolniczej

POLANES
z Bydgoszczy

Grand Prix Targów statuetka Dyrektora KPODR w kategorii
Materiały i technologiew budownictwie

ŚLUSARSTWO ROBOTY BUDOWLANE
z Chodzieży

Nagroda targów Puchar Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego
w kategorii Materiały i technologie w budownictwie

ARMA
Karolina Futyma z Lipki

Grand Prix Targów statuetka Dyrektora KPODR
w kategorii Pasze i żywienie zwierząt

VIPROMIN
z Bydgoszczy

Nagroda targów Puchar Wojewody Kujawsko-Pomorskiego
w kategorii Pasze i żywienie zwierząt

SANO Nowoczesne Żywienie Zwierząt
z Sękowa

Grand Prix Targów statuetka Dyrektora KPODRw kategorii
Genetyka i hodowla zwierząt

Wielkopolskie Centrum Hodowli i Rozrodu Zwierząt w Tulcach

Nagroda targów Puchar Rektora UTP w kategorii
Genetyka i hodowla zwierząt

Stacja Hodowli i Unasieniania Zwierzą
z Bydgoszczy

Grand Prix Targów statuetka Dyrektora KPODR
w kategorii Nawozy i środki ochrony roślin

EKOPLON 
Grabki Duże

Nagroda targów Puchar DLG
w kategorii Nawozy i środki ochrony roślin

TEAM-ROL 
Pyrzyce

Grand Prix Targów statuetka Dyrektora KPODR
w kategorii Hodowla roślin

HODOWLA ROŚLIN STRZELCE
Grupa IHAR

Nagroda Targów Dyrektora KPODR
w kategorii Hodowla roślin

MAŁOPOLSKA HODOWLA ROŚLIN 
Kraków

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Otwarcie II dnia wystaw zwierząt hodowlanych

Konkurs młodego hodowcy

 

III Krajowa Wystawa Bydła Mięsnego w Minikowie

Wykaz nagrodzonych zwierząt  na III Krajowej Wystawie Bydła Mięsnego

Lp.

Kategoria

Rasa

Nr rej.

Wystawca

Nagroda

1

Krowy z cielętami

LIMOUSINE

PL005265527828

Agro Bieganów

czempion

2

Krowy z cielętami

LIMOUSINE

PL005303177916

Piotr i JustynaSzerfenberg

wiceczempion

3

Jałowice do 18 m

LIMOUSINE

PL005389853629

OHZ Przerzeczyn Zdrój

czempion

4

Jałowice do 18 m

LIMOUSINE

PL005397372709

Patryk Szerfenberg

wiceczempion

5

Jałowice powyżej 18 m

LIMOUSINE

PL005330029646

Patryk Szerfenberg

czempion

6

Jałowice powyżej 18 m

LIMOUSINE

PL005367753279

Przedsiębiorstwo Rolne
Długie Stare

wiceczempion

7

Buhaje do 24 m

LIMOUSINE

PL005413851089

Agro Bieganów

wiceczempion

8

Buhaje do 24 m

LIMOUSINE

PL005384590956

Pulkowski Krzysztof

czempion

9

Buhaje powyżej 24 m

LIMOUSINE

PL005329761847

Zbigniew Kołoszyc

czempion

10

Jałowice do 18 m

GALLOWAY

PL005349634800

Monika Kopica

czempion

11

Jałowice do 18 m

ANGUS CZARNY

PL005344772774

Zbigniew Szychulski

czempion

12

Buhaje do 24 m

ANGUS CZARNY

PL005344772576

Zbigniew Szychulski

czempion

13

Buhaje powyżej 24 m

ANGUS CZARNY

PL005344771531

Zbigniew Szychulski

czempion

14

Krowy z cielętami

CHAROLAISE

PL005249396785

Jerzy Magowski

czempion

15

Jałowice do 18 m

CHAROLAISE

PL005371835374

Jerzy Magowski

czempion

16

Jałowice do 18 m

CHAROLAISE

PL005362570147

Bogna Hupa

wiceczempion

17

Jałowice powyżej 18 m

CHAROLAISE

PL005333031813

Jerzy Magowski

wiceczempion

18

Jałowice powyżej 18 m

CHAROLAISE

PL005333031820

Jerzy Magowski

czempion

19

Buhaje do 24 m

BLONDE D’AQUITAINE

PL005384591229

Pulkowski Krzysztof

czempion

20

Buhaje powyżej 24 m

BLONDE D’AQUITAINE

PL005388308342

Pulkowski Krzysztof

czempion

21

Buhaje do 24 m

BLONDE D’AQUITAINE

PL005250688596

RSP Chrustowo

wiceczempion

III Ogólnopolska Wystawa Bydła Mięsnego – nagrody

XIX Regionalna Kujawsko-Pomorskiej Wystawy Zwierząt Hodowlanych – Wystawa Bydła Mlecznego

Wykaz czempionów:

Lp.

Kategoria

Wystawca

Nr katalo-gowy

Nr ewidencyjny

1

Jałowice 12 -13
m-cy.

Kudła Lidia
Ławy

1

PL005396357448

2

Jałowice 14 -15
m-cy.

Ciszak Grzegorz
Mamlicz

19

PL005402319415

3

Jałowice 16 -18
m-cy.

OHZ
Osięciny 

40

PL005333825542

4

Jałowice 19-21
m-cy.

Agro-Dąbrówka

65

PL00537334073-9

5

Jałowice 22-24
m-cy.

HZINR
Polanowice

79

PL005415256783

6

Krowy mleczne w trakcie trwania pierwszej laktacji.

Stadnina Koni
Dobrzyniewo

102

PL005322315313

7

Krowy mleczne w trakcie trwania drugiej laktacji.

Stadnina Koni  
Dobrzyniewo

115

PL005225937094

8

Krowy mleczne w trakcie trwania trzeciej i dalszych laktacji.

Stadnina Koni
Dobrzyniewo

137

PL005309155635

 

Wykaz wiceczempionów:

Lp.

Kategoria

Wystawca

Nr katalo-gowy

Nr ewidencyjny

1

Jałowice 12 -13
m-cy.

Ciszak Grzegorz
 Mamlicz

3

PL005402319507

2

Jałowice 12 -13
m-cy.

Słupikowski Ryszard Suchorączek

8

PL005339813079

3

Jałowice 14 -15
m-cy.

Słupikowski Ryszard Suchorączek

10

PL005339813017

4

Jałowice 14 -15
m-cy.

Kudła Lidia
 Ławy

9

PL005396357424

5

Jałowice 16 -18
m-cy.

OHZ Osięciny

39

PL005383824298

6

Jałowice 16 -18
m-cy.

Stadnina Koni w Dobrzyniewie

35

PL005362364777

7

Jałowice 19 -21

m-cy.

HZINR Polanowice

71

PL005353589776

8

Jałowice 19 -21

m-cy.

OHZZ Chodeczek

62

PL005322559007

9

Jałowice 22-24
m-cy.

Ryszard Słupikowski Suchorączek

76

PL005339812348

10

Jałowice 22-24
m-cy.

Agro-Dąbrówka

84

PL005373340012

11

Krowy mleczne w trakcie trwania pierwszej  laktacji.

Stadnina Koni w Dobrzyniewie

101

PL005322315788

12

Krowy mleczne w trakcie trwania pierwszej  laktacji.

HZINR Polanowice

106

PL005335507477

13

Krowy mleczne w trakcie trwania drugiej laktacji.

Stadnina Koni „Nowe Jankowice”

121

PL005293706493

 

14

Krowy mleczne w trakcie trwania drugiej laktacji.

Stadnina Koni „Nowe Jankowice”

122

PL005293707308

15

Krowy mleczne w trakcie trwania trzeciej i dalszych laktacji.

HZINR Polanowice

129

PL005288868601

16

Krowy mleczne w trakcie trwania trzeciej i dalszych laktacji.

HZINR POLANOWICE

128

PL005248124150

Spośród czempionów  w kategorii krów mlecznych wybrano superczempiona – krowę nr kat. 137 nr rejestracyjny PL005309155635 hodowli STADNINA KONI  DOBRZYNIEWO w Dobrzyniewie.

Spośród czempionów w kategorii jałowic mlecznych wybrano superczempiona – jałówkę nr kat. 65 rejestracyjny PL005373340739 hodowli AGRO-DABRÓWKA w Dąbrówce.

 

XIX Regionalna Kujawsko-Pomorska Wystawa Zwierząt Hodowlanych – nagrody

 

Wystawa ogólna

Święto Smaku i Tradycji – Lato na Wsi – 12-13 maja

Zapraszamy na fotorelację.

Wyniki konkursów umieściliśmy po fotorelacji.

12 maja

13 maja

źródło: www.pomorska.pl, strefaAGRO.pomorska.pl

 

 

Regionalna Wystawa Zwierząt

 

Wyniki II edycji Turnieju Powiatów
Podczas targów „Lato na Wsi – Święto Smaku i Tradycji”
Minikowo 13 maja 2018 r.

 

1. W II edycji Turnieju Powiatów uczestniczyły drużyny reprezentujące powiaty:

  •  aleksandrowski,
  •  brodnicki,
  •  bydgoski,
  •  chełmiński,
  •  golubsko-dobrzyński,
  •  inowrocławski,
  •  lipnowski,
  •  mogileński,
  •  nakielski,
  •  radziejowski,
  •  świecki,
  •  toruński,
  •  tucholski,
  •  wąbrzeski,
  •  żniński.

 

2. Wyniki w konkurencjach:

a)      Głosowanie internetowe – powiat inowrocławski (Starostwo Powiatowe udostępniło zdjęcia)
b)      Stoisko Powiatowe – Magdalena Kurpinowicz (reprezentantka powiatu tucholskiego)
c)       Smaki powiatów – Janina Gruszczyńska (reprezentantka powiatu lipnowskiego)
d)      Waga – Cezary Mąkowski (reprezentant powiatu lipnowskiego)
e)      Jedzenie na czas – Anna Kalinowska (reprezentantka powiatu chełmińskiego)
f)       Przeciąganie liny – Dawid Stachowicz, Radosław Jasiek, Sebastian Rokita (reprezentanci powiatu bydgoskiego)
g)      Finał Turnieju Powiatów – Ewa Kupska, Monika Andruszkiewicz (reprezentantki powiatu żnińskiego)

 

3. Laureaci II edycji Turnieju Powiatów

I miejsce – powiat żniński
(dodatkowo powiat otrzymał przechodni puchar powiatów, który trafi do Starostwa Powiatowego w Żninie i będzie tam aż do następnej edycji Turnieju).
II miejsce – powiat tucholski
III miejsce – powiat lipnowski

Laureaci otrzymali statuetki i dyplomy

 

Wyniki XVII edycji konkursu
„Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów”

Kategoria Potrawy

Komisja w składzie:
Grażyna Kurpińska – pełnomocnik Zarządu Polskiej Izby Produktu Regionalnego i Lokalnego
Elżbieta Sobolewska – członek, ekspert Polskiej Izby Produktu Regionalnego i Lokalnego

  •  Izabela Chudzyńska – członek, antropolog jedzenia

Miejsce

Nagrodzeni

za

I miejsce

KGW Białowieża

zupa grzybowa (kurkowa) z uszkami grzybowymi + kaczka nadziewana kaszą

Nominacja do nagrody „Perła 2018” – zupa kurkowa (grzybowa) z uszkami grzybowymi

II miejsce

Zespół Szkół Agro-Ekonomicznych (Karolewo)

sałatka z wędzonego pstrąga + polędwiczki wieprzowe nadziewane wędzoną śliwką w marynacie chrzanowej z sosem z karmelizowanej cebuli

III miejsce

Fundacja Hodowców Polskiej Białej Gęsi

rosół z gęsi + owijanka

Wyróżnienie

PPUH Hurt-Trans KAWIKO

zupa grzybowa + zrazy myśliwskie

Kategoria Produkty

Komisja w składzie

  •  Izabella Byszewska – przewodnicząca, Prezes Polskiej Izby Produktu Regionalnego i Lokalnego
  •  Jan Zwoliński – członek, Wiceprezes Polskiej Izby Produktu Regionalnego i Lokalnego
  •  Krystyna Brykała – Kujawsko-Pomorski Urząd Marszałkowski

Wyłoniła następujące produkty w kategoriach i podkategoriach:

 

KATEGORIA: produkty regionalne pochodzenia zwierzęcego

 

Podkategoria – produkty i przetwory mięsne

I nagroda

Manufaktura Wędliniarska Olchowy Dymek

  •  szynka wędzona z tłuszczem

KGW Tuchola

  •  pasztet z jelenia po borowiacku

P.W. ANDRÓB Roman Olszewski

  •  salceson czarny

 

 

 

Podkategoria – produkty i przetwory z ryb

I nagroda

Krzysztof Leśniewski

  •  śledzie w zalewie wiśniowej

 

 

 

Podkategoria: produkty mleczne

I nagroda

Sery Adamczyk

  •  ser Pielgrzym

I nagroda

Anna Witt SerWitt 

  •  ser biały z Dębołęki

 

Wyróżnienia w kategorii produkty zwierzęce

 

 

KGW Okalewko

  •  pasztet z dziczyzny

 

Danuta Wańke

  •  węgorz wędzony

 

Gospodarstwo Rolne Spod Czarcich Gór Piotr Urtnowski

  •  ser smażony z kminkiem

 

Gospodarstwo Rolne Ślesin Sp. z o.o.

  •  twaróg swojski

 

KATEGORIA: produkty regionalne pochodzenia roślinnego

Podkategoria – przetwory owocowe

 

I nagroda

KGW Jagna z Tłuchowa

  •  powidła z mirabelek i tarniny

 

 

 

Podkategoria – produkty zbożowe

I nagroda

Robert Bielik Gospodarstwo BioBielik

  •  chleb orkiszowy

 

 

 

Podkategoria – wyroby cukiernicze

I nagroda

Bernadeta Stolcman

  •  makowiec na amoniaku

 

 

 

Wyróżnienia w kategorii produkty roślinne

 

Urszula Łącka-Mele Gospodarstwo „Kromeczka”

  •  konfitura z jarzębiny

 

KGW Kruszyn

  •  kujawskie bułeczki drożdżowe z nadzieniem śliwkowym

 

Józef Siadak Specjały spod Strzechy

  •  ocet z płatków róży

 

 

 

 

KATEGORIA: napoje regionalne

Podkategoria – napoje alkoholowe

I nagroda

Piotr Marchlewicz

  •  nalewka z tarniny

 

 

 

Wyróżnienia w kategorii napoje regionalne

 

 

Arleta Bruska

  •  zielony koktajl z pietruszką i szczawiem

 

KATEGORIA: inne produkty regionalne

I nagroda

Daniel Żurkowski Pasjonata Tropicana

  •  zefir jabłeczny ze śmietaną

 

 

Wyróżnienie

Bożena Mądra

  •  sernik z ziemniakami

 

Nominacje do nagrody „Perła 2018”

  •  Teresa Tuszyńska
  •  Ser biały
  •  Pracownia Lodów Tradycyjnych. Lody z Pasją Daniel Żurkowski
  •  Lody Cassate
  •  Gospodarstwo Rolne Ślesin Sp. z o.o.
  •  Ser Hrabiny
  •  Małgorzata Górecka
  •  Rajska konfitura
  •  KGW Jagna
  •  Serokaszowiec z dynią

X Krajeńsko – Pałuckie Zawody Sikawek Strażackich

W zawodach udział wzięło 5 drużyn: OSP Kcynia, OSP Drzewianowo, OSP Ciężkowo, OSP Sarbia i OSP Lubcza, które rozegrały dwie konkurencje: tor przeszkód i ćwiczenie bojowe, podczas której wodę podawano starą sikawką strażacką.

Wyniki X Krajeńsko – Pałuckie Zawody Sikawek Strażackich

1 miejsce –  OSP Sarbia
2 miejsce –  OSP Drzewianowo
3 miejsce –  OSP Ciężkowo
4 miejsce –  OSP Lubcza
5 miejsce –  OSP Kcynia

 

III Regionalna Wystawa Zwierząt Futerkowych, Drobiu Ozdobnego i Gołębi Rasowych,
 

KRÓLIKI

Czempiony

Lp.

Kategoria

Wystawca

1.

Króliki ras dużych

Ireneusz Płowens

2.

Króliki ras średnich

Piotr Dydak

Wyróżnienie Dyrektora KPODR w Minikowie – Stanisław Szamrowicz.

Wiceczempiony

Lp.

Kategoria

Wystawca

1.

Króliki ras dużych

Marek Rudnik

2.

Króliki ras średnich

Dorota Ziółkowska

Wyróżnienie Dyrektora KPODR w Minikowie – Piotr Dydak.

 

DRÓB OZDOBNY

Lp.

Lokata

Wystawca

1.

Czempion

Bohdan Pypczyński

2.

Wiceczempion

Kamil Mączkowski

3.

Wiceczempion

Leszek Juraszek

4.

Wyróżnienie

Damian Wolski

 

GOŁĘBIE RASOWE

Lp.

Lokata

Wystawca

1.

Czempion

Franciszek Waltenburg

2.

Wiceczempion

Mariusz Wieliński

3.

Wiceczempion

Stanisław Helsztajn

4.

Wyróżnienie

Eugeniusz Szyperski

 

 

I Uniwersytecka Wystawa Drobiu Hodowlanego i Użytkowego,
przy współpracy z Wydziałem Hodowli i Biologii Zwierząt, UTP w Bydgoszczy

Czempiony

Lp.

Kategoria

Wystawca

1.

Gęsi Rodzicielskie

Ferma Gęsi Reprodukcyjnych Więzowno, Gabriela Papuga-Kuczkowska

2.

Kury Nieśne Rodzicielskie

Wylęgarnia Drobiu, Radomice,

Wiesław Rzadkowolski,

3.

Kury Mięsne Rodzicielskie

Gospodarstwo Rolne, Agnieszka Frischke-Kaźmierczak, Makowiska

4.

Kaczki Rodzicielskie

Gospodarstwo Rolne „Zacisze” Piotr Łęgowski,  Jaworze

5.

Indyki użytkowe

Ferma Drobiu Dariusz Bąkowski,

Krusza Podlotowa

 

Wiceczempiony

Lp.

Kategoria

Wystawca

1.

Kury Mięsne Rodzicielskie

Gospodarstwo Rolne Stanisław Nowak,

Lisewo

2.

Kury Nieśne Rodzicielskie

Ferma Reprodukcyjna Kur, Ireneusz Stachowiak, Królikowo

3.

Gęsi Rodzicielskie

Gospodarstwo Rolne „Zacisze” Piotr Łęgowski, Jaworze

4

Kury Mięsne Rodzicielskie

Ferma Drobiu, Daria i Mieczysław Dzudzewicz, Stary Dwór

Wyróżnienie za Kury Nieśne Użytkowe – Ferma Reprodukcyjna Kur, Ireneusz Stachowiak Królikowo

 

XIX Regionalna Kujawsko-Pomorska Wystawa Owiec Hodowlanych,
przy współpracy z Regionalnym Związkiem Hodowców Owiec i Kóz w Bydgoszczy
 

Wykaz czempionów

Lp.

Kategoria

Wystawca

1.

Merynos polski tryki

Piotr Łukaszewicz

2.

Merynos polski w starym typie tryki

Piotr Łukaszewicz

3.

Merynos polski maciorki

Jakub Tamas

4.

Merynos polski barwny maciorki

Ryszard Świętalski

5.

Owca pomorska maciorki

Sławomir Krzyżanowski

6.

Owca rasy berrichon du cher maciorki

Ryszard Białek

7.

Merynos polski w starym typie maciorki

Piotr Sobieszczyk

 

Wykaz wiceczempionów

Lp.

Kategoria

Wystawca

1.

Merynos polski barwny maciorki

Jakub Tamas  

 

Pokaz Alpak przy współpracy z Polskim Związkiem Hodowców Alpak

1. Eco-Alpaca www.eco-alpaca.pl e-mail: kontakt@eco-alpaca.pl
2. Alpaki W Polsce www.alpaki.pl e-mail: alpaki@wp.pl
3. Alpaki-Pociecha j.woc@wlasnydom.lublin.pl
4. Alpaka Team www.alpaka-team.pl, e-mail: apa@alpaka-team.pl
5. Robert Popiel, Janowiec Wielkopolski

 

Wyniki Konkursu

Bezpieczne Gospodarstwo Rolne – etap regionalny

12 maja 2018 r

I miejsce

Pan Szymon Skimina, gm. Kcynia

II miejsce

Roman Lemański, gm. Sadki

III miejsce

Marek Górski, gm. Koronowo

 

 

 

KONKURS KULINARNY – III DZIEŃ

 

 

   

 

Konkurs kulinarny

Sfinansowany z Funduszu Promocji Mięsa Drobiowego

 

6 grudnia, Minikowo,

Centrum Dziedzictwa Kulinarnego

 

Drużyny:

Zespół Szkół nr 2 im. Unii Europejskiej w Rypinie
Dominika Małkiewicz, Martyna Lemańska, Julia Rutkowska

Zespół Szkół nr 3 im. Bogdana Chełmickiego w Rypinie
Paulina Nowatkowska, Magdalena Szarszewska, Krystian Paradowski

Zespół Szkół Niepublicznych w Gąsawie
Roksana Batkowska, Monika Kaleta, Tomasz Kozakowski

 

Potrawy konkursowe

Zupa z kurczaka i warzyw

Danie główne
 Pierś kurczaka faszerowana serem pleśniowym i pomidorami suszonymi
Makaron z pesto

Relacja, zdjęcia: Jarosław Domiński

 

 


 

Finały w piątek

Lista finalistów na stronie jutro rano (7 grudnia)

Konkurs kulinarny – II dzień

 

 

   

 

Konkurs kulinarny

Sfinansowany z Funduszu Promocji Mięsa Drobiowego

 

5 grudnia, Minikowo,

Centrum Dziedzictwa Kulinarnego

 

Drużyny:

Zespół Szkół im. Powstańców Wielkopolskich w Bielicach
Karolina Firek, Aleksandra Fydrych, Daria Filipek

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Więcborku
Tobiasz Domaszek, Sebastian Werry, Jacek Powalisz

Zespół Szkół im. Lecha Wałęsy w Kowalewie Pomorskim
Joanna Leszczyńska, Oliwia Słomińska, Aleksandra Pokora 

 

Potrawy konkursowe
Zupa – krem z dyni na wywarze drobiowym

Danie główne
      Konfitowane udo z kurczaka
Zestaw surówek
Pure ziemniaczane

 

Relacja, zdjęcia: Jarosław Domiński